Jaka dieta na reumatyzm będzie najlepsza?

Reumatyzm dotyka najczęściej seniorów i wiąże się z odwapnieniem kości. Oprócz odpowiedniego leczenia nie mniej ważnym czynnikiem jest żywienie. Dieta w chorobie reumatycznej musi być bogata w witaminy oraz białko zwierzęce. Zatem, co jeść przy reumatyzmie?
Wyżej wspomniane białko zwierzęce, pomaga wytworzyć ciała odpornościowe i należy je podawać w zwiększonych ilościach. Dieta w chorobie reumatycznej musi być bogata w ryby, drób, a także jaja i sery.
Kolejnym charakterystycznym elementem jest ograniczenie węglowodanów i soli. Jeśli zastanawiamy się, jaka dieta na reumatyzm będzie skuteczna, nie zapominajmy o dużej ilości warzyw oraz owoców, najlepiej surowych. Obróbka termiczna może pozbawić je niezbędnych składników odżywczych.
Dieta w chorobie reumatycznej powinna uwzględniać prawdziwe masło, które jest bogactwem witaminy D. Aby uzupełnić niedobory można sięgnąć po suplementy, takiej jak tran, vit D3 oraz witamina C.
Kiedy nie wiemy, co jeść przy reumatyzmie, możemy poradzić się profesjonalnego dietetyka. Indywidualne podejście uwzględni inne ewentualne choroby. Takie podejście jest niezmiernie ważne, zwłaszcza, gdy opiekujemy się seniorem.
Pomocne w odkrywaniu, jaka dieta na reumatyzm będzie najlepsza jest też obserwacja dolegliwości. Jeśli po spożyciu pewnych pokarmów zauważymy nasilenie, wówczas jest to dla nas znak, że stosowana dieta w chorobie reumatycznej wymaga modyfikacji.
Szczególną opieką należy otoczyć starsze, niesamodzielne osoby, które nie potrafią samodzielnie skomponować diety. Powinniśmy takim osobom uświadomić, co jeść przy reumatyzmie oraz służyć pomocą w zakupach lub przygotowywaniu posiłków.
Skontaktowanie się z lekarzem pomoże nam w doborze produktów i odpowiedzi na pytanie, jaka dieta na reumatyzm jest nam lub naszym podopiecznym potrzebna.