Pomysły na zdrowe, kreatywne i szybkie śniadanie do szkoły

Nachodzi powrót do szkoły. Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało ze sobą zdrowe i wartościowe śniadanie. Jak bez wysiłku zapewnić swojemu dziecku wartościowy posiłek podczas męczącego dnia w szkole?

Kolorowa kanapka z papryką

Czasem najlepsze jest tradycyjne wyjście. Jednak bardzo często zwykłe kanapki często są dla dzieci zbyt nudne. Warto pokusić się na odrobinę fantazji i urozmaicić to pospolite danie. Dzieci uwielbiają kolory. Dodanie do kanapki warzyw o żywych kolorach, takich jak czerwona i żółta papryka mogą załatwić sprawę. Warto też czasem posilić się na rozwiązania wegetariańskie. Dobrze postawić na ciemne pieczywo, jest dużo zdrowsze. Jedyne co trzeba zrobić to posmarować bułkę hummusem, położyć na niej ser, sałatę, paprykę i schować do plecaka. Gotowe!

Owsianka kakaowa

Płatki owsiane to jeden z najzdrowszych produktów. Przy tym jest niezwykle łatwy w przygotowaniu. Do pojemnika wystarczy wsypać pół szklanki płatków, dodać łyżkę kakao, zalać ciepłym mlekiem i wymieszać. Dobrym pomysłem będzie dodanie orzechów lub wiórek z kokosa. Jest to doskonała alternatywa dla płatków ze sklepu, te najczęściej mają w sobie dużo cukru.

Zrobienie dziecku śniadania wcale nie musi być wyzwaniem Wystarczy odrobina kreatywności i chęci. Smacznego i udanej nauki!